Adventní běhaní

26. prosince 2016 v 18:48 | Anůše |  Ze života
Tak letos jsem se do Adventního běhání pustila na plno. V loni jsem to všechno spíš tak pozorovala z povzdálí a párkrát si šla do zimy zaběhat, ale letos jsem si řekla, že to vezmu jako výzvu a budu se snažit, jak jen mi moje tělo dovolí.

Pro ty co tohle neznají, tak se to pokusím nastínit. Je to jednoduchý. V době Adventu, od 1. do 25. prosince se běhá a běhá se každý den alespoň 30 minut. A když už člověk neběhá, měl by se alespoň nějak hýbat. Na facebooku existuje stránka, kde pak spoustu lidí mezi sebou sdílí příspěvky, fotky, dojmy a vše kolem této výzvy.

Musím říct, že jsem se si to neuvěřitelně užila. Chvílema to nebylo jednoduchý, přeci jen běhat každý den rozhodně není žádná sranda. Ale dokázala jsem to. Vynechala jsem tři dny - dva dny šílené nemoci, kdy jsem nemohla ani mluvit a byla ráda, že vůbec existuju a pak jeden den, kdy jsem byla od velmi brzkého rána až do večera na brigádě. Snažila jsem se to moc nepřehánět a většinou si dávala jen tu půlhodinku, až tedy na pár výjimek. Na dlouhé běhy jsem si netroufala, jelikož jsem se nechtěla nějak zničit.

Celé to beru jako takový start do nové sezóny, jelikož v listopadu jsem měla celý měsíc povinný odpočinek od běhání, tak tohle byl takový restart, a pokus o to se vrátit zpátky do formy. Takže jsem to s objemem opravdu nepřeháněla.

1.Den - 4,5 km
Tak a je to tady, už jsem se tolik těšila. Včera sněžilo a dnes už zase z je z toho šílená břečka. Takže jsem měla hnedka mokrý boty. Navíc pěkně fučelo a pršelo, takže docela zajímavý běh. Jako naschvál mě už od včerejška bolí v krku a já mám docela strach, že se to ještě zhorší. Nechci aby to omezovalo moje běhaní, proč zrovna teď, první den?

2.Den - 4 km
Dneska se se mnou vydala běhat i moje kamarádka Kačka. Běžely jsme hodně pomalu, chtěla jsem se šetřit. Daly jsme si jednu z mých oblíbených lesních tras.

3. a 4. Den
Bohužel to nešlo. V sobotu by se to dalo ještě počítat, jelikož jsem celý den chodila po Praze. No a v neděli jsem to potřebovala vyležet. Zima mi bohužel k mému krku vůbec nepomohla, navíc se do toho přidala i rýma a kašel.

5. Den - 5,14 km
Vím, že bych ještě neměla, přeci jen včera jsem nemohla ani mluvit a sotva stala z postele, ale já to nevydržela. Adventní běhání mě tak neskutečně motivuje, že mě to prostě nenechá doma v klidu. Ale musím uznat že je mi o dost líp. Mamka mi řekla, že jsem magor. Mám pocit, že jsem se snad poprvý dobře oblíkla do zimy. Venku bylo asi -3, takže čepice na hlavě, šátek kolem nosu a pusy, přes kterej nešlo tolik studenýho vzduchu, kterej by mi rozhodně nepomohl. Bylo to skvělý, hrozně mě to dneska bavilo.

6. Den - 5,43 km
Úterky pro mě bejvaj dost časově náročný, ale i tak jsem večer vyrazila. Nasněžila slabá vrstva sněhu. Bylo dost kouzelný běžet tmou, za svitu sněhu.

7. Den - 4,62 km
Běhání za tmy je celkem fajn. Všechny ty trasy, který mám už tolik oběhaný, jsou najednou ve tmě úplně jiný.

8. Den - 10,32 km
Dneska to bylo naprosto skvělý. Venku bylo nádherně a já konečně vyběhla za světla. Běžela jsem na můj velmi oblíbený Střeďák, což je kopec kousek od našeho města. Slyšela jsem, že prý na vrchol daly vánoční stromeček a tak jsem se běžela na něj podívat. Šlo to sice pomalu a z tuha, ale nakonec jsem tam šťastně doběhla. A stromeček tam fakticky byl! Udělala jsem si s ním několik suprovejch fotek. Advenťáci totiž rádi skáčou.

9. Den - 5,05 km
Dneska to byl rychlý běh. Byla jsem vůbec ráda, že jsem si na něj našla čas. Pěkně chcalo, ale já si to dost užívala.

10. Den
Nedala jsem to, jelikož jsem strávila celý den v práci.

11. Den - 4,71 km
Domů jsem přijela z brigády úplně zabitá. Dva dny od rána do večera, celý dny venku v zimě, málo spánku. Ale vyběhnout jsem musela! Bylo to krátký pomalý, navíc zase za tmy.

12. Den - 5,01 km
Některé trasy mě začínají dost omrzovat i za tmy. Do lesa si moc netroufám. Né, že bych se úplně bála, ale spíš se nechci někde rozsekat. Takže běhám tak nějak pořád podobně kolem města, s tím že si nejvíc vybírám vedlejší silnice, uličky, louky.

13. Den - 4 km
Dneska to bylo hodně krizové. Ze začátku se mi běželo dost dobře, ale pak mě zase začaly bolet nárty. V poslední době s tím mívám celkem problém, když bývám přesportovaná. Poslední půl kilák jsem dokonce musela přejít v chůzi, jelikož už to prostě nešlo a nechtěla jsem se úplně zničit.

14. Den - 5,2 km
Běhat do Rabštejna (bývalé podzemní továrny) po tmě je o dost zábavnější. Pořád si říkám, jak se ničeho nebojím (krom hadů teda), ale člověk má přeci jen aspoň trochu zvláštní pocit, když je v úplný tmě sám. Vytváří nejrůznější stíny a možná právě proto mě to tolik dneska bavilo :D

15. Den - 6 km
Zase takové né moc zajímavé běhání.

16. Den - 4,88 km
Konečně jsem po více než týdnu, zase stihla vyběhnout za světla. Už mi celkem chyběl les, takže dneska to bylo jasný. Moje oblíbená krátká, ale zato kopečkovitá trasa kolem Jehly a Ponorky (skalní útvary v našem lese). Nohy mě bolely sice dost, ale i tak jsem si to náramně užila. Každopádně není to sranda běhat takhle každý den. Možná právě proto se moc neodvažuju dávat si dlouhý běhy.

17.Den - 4 km
Byla mlha, mrazivo a světlo. Vyběhla jsem k Ovčáku, což je kopec nad naším městem a tam si udělala další fajnový fotky ve výskoku. Člověk má pak vždycky z toho běhu hnedka lepší pocit. Bylo to sice jen krátké, ale skvělé!

18. Den - 7,8 km
Pěkně venku pršelo, takže se mi nejdřív vůbec nechtělo. Ve finále to byl ale skvělej běh. Neustále se mi potvrzuje, že když se mi nechce, tak je to pak moc dobrý! Užívala jsem si skákání do louží, byla jsem mokrá od hlavy až k patě, boty vážily tak o kilo víc, ale já byla šťastná a připadala jsem si zase jako malé dítě.

19. Den - 5,2 km
Vybíhala jsem za stmívání se a v lese to byla zase sranda. Nohy mě dost bolely, ale snažila jsem se to překonat, co to šlo. Už se docela začínám těšit, až to skončí a já si dám nějaký pořádný dlouhý běh. Na druhou stranu tohle odhodlání do toho zvládnout výzvu, mi možná bude trochu chybět. Už zbývá jen týden, hrozně to utíká...

20. Den - 4,45 km
Chvílema jsem myslela, že se na to dneska vykašlu. Řešení našeho školního projektu mi dává dost zabrat, navíc se na to nabaluje, spoustu dalších věcí. Byla jsem celej den taková jetá, bolela mě hlava a jediný na co jsem měla chuť, bylo zalézt do postele a spát až do Vánoc. Ale nakonec jsem šla a byla za to dost ráda. Když jsem se pak koukla na Facebook, zjistila jsem, že i někteří ostatní advenťáci jsou na tom podobně jako já, ale překonávaj se!

21. Den - 9 km
Klid a krása lesa, to je to co mi dneska dodalo energii na zbytek výzvy. Vydala jsem se do zimní přírody. Chvílema jsem běžela i po sněhu a náledí. A měla jsem z té nádhery kolem tak dobrou náladu. Pěkně jsem sice promrzla, ale stálo to za to. Už zbývají jen 4 dny, tak do toho dám, co budu moct.

22. Den - 4,39 km
Kam se poděla ta energie a odhodlání ze včera? Je to jako na horský dráze, jeden den si říkám jak je to super, nic mě nebolí, mohla bych běžet až do nekonečna a pak druhej den mě bolí úplně celej člověk. Jediný co se mi chtělo, když jsem vybíhala, bylo jít spát. A taky že jsem to zalomila hned, jakmile jsem se vrátila. Konečně mi začaly prázdniny, které jsem už nutně potřebovala a tak jsem si to mohla dovolit.

23. Den - 6,58 km
Dneska to tu bylo jako jedno velké kluziště. Nebyla sranda v tomhle běžet, ale překvapivě se mi podařilo se nerozsekat. Vyběhla jsem si skvělej kopeček a po cestě udělala zas pár fajnejch fotek. Večer jsem si bohužel skřípla záda, takže se jen bojím, abych mohla zítra vyběhnout.


24. Den - 5,6 km
Zvládla jsem to! Ráno jsem do sebe kopla další Nimesil, záda rozcvičila a vyrazila běhat. Běžela jsem ale hodně v klidu, opatrně a jak nejpomaleji jsem mohla.

25. Den - 21 km na kole
Rozhodla jsem se, že už dnes nevyběhnu. Moje tělo si o to řeklo. Ale dopoledne jsem vyrazila alespoň vyzkoušet nový tretry na kolo. Dost pršelo, takže to byla jen krátká vyjížďka. Každopádně musím říct, že mi kolo dost chybělo! Musím ho zase vykompenzovat s běháním.

KONEC!

Dohromady jsem naběhala 116 kilometrů, což je sice málo ale i tak jsem na sebe hrdá. Jsem ráda, že jsem to doopravdy dala. I přes to, že prosinec byl pro mě velmi náročný měsíc, moc jsem nestíhala, tak jsem měla odhodlání a vůli dát to. A navíc, vždycky jsem si našla alespoň tu půlhodinku na vyběhnutí. Sice moje běhy nebyly až tak záživné, jelikož jsem to jen párkrát stihla za světla, navíc nejraději běhám v lese, v klidu, navíc s tím, že nemusím přemýšlet o tom, jestli musím být zpátky za půlhodiny nebo za čtyři hodiny, ale i tak mě to dost bavilo. Už teď se těším zase na další rok, kdy do toho půjdu určitě ještě víc naplno.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 26. prosince 2016 v 19:03 | Reagovat

Obdivuju tě, na tohle bych neměla ;-)

2 BabetaRuns@gmail.com BabetaRuns@gmail.com | E-mail | Web | 26. prosince 2016 v 19:19 | Reagovat

Perfektní! Jupí! A příští rok zase :)

3 barborkaontherun barborkaontherun | 26. prosince 2016 v 19:56 | Reagovat

Juchůůůů, super, že jsi s námi běhala! <3

4 sarushef sarushef | Web | 26. prosince 2016 v 19:57 | Reagovat

Tybrdoooo, to musi byt celkem odhodlani kazdy den vylezt do te zimy,ses dobra! sama poslední měsíc cvičím doma a je mi jasný, že ven bych se musela nutit ještě stokrát víc :D

5 Lenča Lenča | Web | 26. prosince 2016 v 20:36 | Reagovat

A to je nějaká výzva nebo co? :)
Jinak obdivuju Tě!

6 Anůše Anůše | 28. prosince 2016 v 21:29 | Reagovat

[1]: Díky, já myslím že když člověk chce má na to!

[2]: Ano, už se zase nemůžu dočkat :)

[3]: Taky jsem hrozně ráda!

[4]: Jo chvíle určitě. Ale člověk si pak na to i docela zvykne, není to jako nutit se do toho jednou za čas, já už to měla jako takovej zvyk, ale i tak jsem se několikrát musela dokopávat.

[5]: Ano, je to něco jako výzva.

7 TomkoV TomkoV | E-mail | Web | 18. ledna 2017 v 10:55 | Reagovat

Velmi zajímavý blog

8 girl-diy girl-diy | E-mail | Web | 19. května 2017 v 19:31 | Reagovat

Propané ty jsi fakt dobrá :)
To já sotva uběhnu půl kilometru a stěžkým dechem 1 klimotr

9 Anůše Anůše | 20. května 2017 v 13:38 | Reagovat

[8]: Tak vždycky se nějak začíná. Stačí trénovat a držet a pak už ti ani 10 km problém nedělá :)

10 Ldfhyday Ldfhyday | E-mail | Web | 10. února 2018 v 5:23 | Reagovat

Hello! All!  <a href="http://genericviaser.com/">viagra online</a> viagra drug <a href=http://genericviaser.com/>generic viagra</a> ok’

11 Gbcgraig Gbcgraig | E-mail | Web | 31. března 2018 v 22:55 | Reagovat

viagra substitute
<a href=http://vigraviagra.com/>buy viagra</a>
viagra order
<a href="http://vigraviagra.com/">generic viagra</a> OK’

12 bsfgraig bsfgraig | E-mail | Web | 4. května 2018 v 3:36 | Reagovat

buy viagra online uk <a href="http://viagraazmhj.com/#">viagra buy</a> viagra forum <a href=http://viagraazmhj.com/#>viagra generic</a>

13 bagsvott bagsvott | E-mail | Web | 16. srpna 2018 v 23:24 | Reagovat

generic cialis australia
<a href=http://www.cialekds.com/#>buy cialis</a>
cialis online p harmacy canada
<a href="http://cialekds.com/#">generic cialis online</a>

14 smisguh smisguh | E-mail | Web | 17. srpna 2018 v 20:33 | Reagovat

prednisone crush cialis generic pills
<a href=http://cialchprx.com/#>generic cialis</a>
buy brand cialis
<a href="http://cialchprx.com/#">cialis online</a>

15 endunse endunse | E-mail | Web | 18. srpna 2018 v 0:28 | Reagovat

50 mg viagra
<a href=http://www.buyviagrtdaonline.com/#>generic viagra online</a>
new female viagra
<a href="http://www.buyviagrtdaonline.com/#">buy viagra online</a>

16 unlaks unlaks | E-mail | Web | 18. srpna 2018 v 3:52 | Reagovat

generic cialis online pharmacy
<a href=http://cialisgenchx.com/#>buy cialis</a>
wiki generic viagra cialis pills
<a href="http://cialisgenchx.com/#">cheap cialis</a>

17 unobbef unobbef | E-mail | Web | 18. srpna 2018 v 4:23 | Reagovat

viagra before and after video
<a href=http://www.buyviagrtdaonline.com/#>buy generic viagra</a>
viagra p force
<a href="http://buyviagrtdaonline.com/#">generic viagra</a>

18 ArefeHen ArefeHen | E-mail | Web | 18. srpna 2018 v 4:28 | Reagovat

holland cialis pills
<a href=http://www.cialisgenchx.com/#>buy generic cialis online</a>
generic for cialis
<a href="http://cialisgenchx.com/#">buy generic cialis</a>

19 Houggics Houggics | E-mail | Web | 18. srpna 2018 v 5:05 | Reagovat

viagra home delivery
<a href=http://www.buyviagrtdaonline.com/#>buy viagra online</a>
what are the side effects of viagra
<a href="http://buyviagrtdaonline.com/#">cheap viagra</a>

20 endunse endunse | E-mail | Web | 19. srpna 2018 v 19:45 | Reagovat

generic cialis prices buy
<a href=http://cialisredp.com/>buy cialis online</a>
keywords cheapest cialis generic
<a href="http://www.cialisredp.com/">buy generic cialis</a>

21 soypeGus soypeGus | E-mail | Web | 19. srpna 2018 v 23:51 | Reagovat

price 20mg buy cialis online
<a href=http://www.cialisredp.com/>buy cialis online</a>
viagra shop in london cialis generic
<a href="http://cialisredp.com/">cheap cialis online</a>

22 juitly juitly | E-mail | Web | 20. srpna 2018 v 0:27 | Reagovat

cheap cialis soft tabs
<a href=http://cialisredp.com/>online cialis</a>
buy tadalafil canada cialis
<a href="http://cialisredp.com/">buy generic cialis</a>

23 soypeGus soypeGus | E-mail | Web | 20. srpna 2018 v 4:38 | Reagovat

cialis pharmacy cheap viagra buy
<a href=http://www.cialisredp.com/>generic cialis online</a>
generic cialis online pharmacy
<a href="http://cialisredp.com/">online cialis</a>

24 Agorgo Agorgo | E-mail | Web | 20. srpna 2018 v 5:15 | Reagovat

cialis online overnight delivery
<a href=http://cialisredp.com/>cialis online</a>
buy cheap generic cialis
<a href="http://www.cialisredp.com/">buy cialis online</a>

25 TalLoalp TalLoalp | E-mail | Web | 20. srpna 2018 v 9:35 | Reagovat

buy cialis online
<a href=http://www.cialisredp.com/>generic cialis online</a>
order cialis online 37.5
<a href="http://www.cialisredp.com/">generic cialis</a>

26 rhiffMet rhiffMet | E-mail | Web | 21. srpna 2018 v 23:17 | Reagovat

generic cialis soft tab
<a href=http://www.cialiscomrx.com/>cialis online</a>
generic cialis best price canada
<a href="http://cialiscomrx.com/">cialis</a>

27 Jedesada Jedesada | E-mail | Web | 22. srpna 2018 v 4:11 | Reagovat

ciali
<a href=http://www.cialiscomrx.com/>buy generic cialis</a>
buy cialis uk
<a href="http://cialiscomrx.com/">buy cialis</a>

28 ventirm ventirm | E-mail | Web | 22. srpna 2018 v 4:45 | Reagovat

cialis generic cheap buy
<a href=http://cialiscomrx.com/>buy generic cialis</a>
buy cheap generic cialis tegretol
<a href="http://cialiscomrx.com/">cialis</a>

29 FlobeGok FlobeGok | E-mail | Web | 22. srpna 2018 v 14:31 | Reagovat

is there a generic for cialis
<a href=http://cialiscomrx.com/>buy cialis online</a>
cialis india generic
<a href="http://www.cialiscomrx.com/">buy cialis online</a>

30 voiliazy voiliazy | E-mail | Web | 25. srpna 2018 v 16:55 | Reagovat

online viagra
<a href=http://viagchranrx.com/#>buy cheap viagra</a>
viagra active ingredient
<a href="http://viagchranrx.com/#">buy viagra online</a>

31 triale triale | E-mail | Web | 25. srpna 2018 v 22:00 | Reagovat

viagra 4 hours warning
<a href=http://viagchranrx.com/#>buy cheap viagra</a>
deadpool viagra commercial
<a href="http://viagchranrx.com/#">buy cheap viagra online</a>

32 Inwalm Inwalm | E-mail | Web | 26. srpna 2018 v 2:33 | Reagovat

viagra joke pills
<a href=http://viagchranrx.com/#>cheap viagra online</a>
viagra drug interactions
<a href="http://viagchranrx.com/#">cheap viagra</a>

33 erogeox erogeox | E-mail | Web | 26. srpna 2018 v 3:11 | Reagovat

generic cialis 20mg best buy cancun
<a href=http://cialisrxgn.com/#>buy generic cialis online</a>
brand cialis buy online
<a href="http://cialisrxgn.com/#">buy cialis</a>

34 abselum abselum | E-mail | Web | 26. srpna 2018 v 3:14 | Reagovat

no prescription viagra
<a href=http://viagchranrx.com/#>buy cheap viagra online</a>
bula do viagra
<a href="http://www.viagchranrx.com/#">buy cheap viagra online</a>

35 Henoxino Henoxino | E-mail | Web | 26. srpna 2018 v 19:51 | Reagovat

paroxetine 75 mg cialis generic pills
<a href=http://cialisbgo.com/#>buy cialis</a>
citrate dosage buy tadalafil
<a href="http://cialisbgo.com/#">generic cialis</a>

36 wridway wridway | E-mail | Web | 27. srpna 2018 v 13:23 | Reagovat

cialis by mail order
<a href=http://cialischmrx.com/#>cheap cialis</a>
generic cialis vs cialis
<a href="http://cialischmrx.com/#">buy cialis online</a>

37 broher broher | E-mail | Web | 27. srpna 2018 v 19:43 | Reagovat

cialis coupons
<a href=http://cialischmrx.com/#>buy cheap cialis online</a>
daily cialis pills
<a href="http://cialischmrx.com/#">cheap cialis</a>

38 unlaks unlaks | E-mail | Web | 28. srpna 2018 v 5:56 | Reagovat

buy cialis on line
<a href=http://cialischmrx.com/#>buy cheap cialis online</a>
generic professional cialis
<a href="http://www.cialischmrx.com/#">buy cialis online</a>

39 exhicaic exhicaic | E-mail | Web | 28. srpna 2018 v 13:19 | Reagovat

viagra india price
<a href=http://viagchranrx.com/#>buy viagra online</a>
reload herbal viagra
<a href="http://viagchranrx.com/#">buy cheap viagra online</a>

40 soypeGus soypeGus | E-mail | Web | 29. srpna 2018 v 4:29 | Reagovat

mixing cialis generic viag
<a href=http://www.cialiskntrc.com/#>cialis online</a>
tadalafil versus cialis generic
<a href="http://www.cialiskntrc.com/#">generic cialis</a>

41 oramusa oramusa | E-mail | Web | 29. srpna 2018 v 4:58 | Reagovat

order discount cialis compare
<a href=http://cialisgenwrx.com/#>buy cialis online</a>
how can i get cialis pharmacy
<a href="http://cialisgenwrx.com/#">cialis online</a>

42 emuffise emuffise | E-mail | Web | 29. srpna 2018 v 5:08 | Reagovat

how to use viagra for best results
<a href=http://viagragenups.com/#>generic viagra online</a>
gas station viagra
<a href="http://www.viagragenups.com/#">cheap viagra</a>

43 arislavE arislavE | E-mail | Web | 29. srpna 2018 v 5:34 | Reagovat

interest rates for personal loans
<a href=http://x1cashadvanceonlines.com/#>cash advance</a>
quick cash today
<a href="http://x1cashadvanceonlines.com/#">cash advance</a>

44 Excinly Excinly | E-mail | Web | 29. srpna 2018 v 5:45 | Reagovat

viagra key ingredient
<a href=http://www.viagragenups.com/#>viagra online</a>
subliminal viagra
<a href="http://viagragenups.com/#">cheap viagra</a>

45 Heella Heella | E-mail | Web | 29. srpna 2018 v 10:40 | Reagovat

viagra jokes humour
http://www.viagragenups.com/#

46 envews envews | E-mail | Web | 29. srpna 2018 v 15:34 | Reagovat

cialis soft tablets
<a href=http://cialiskntrc.com/#>cheap cialis</a>
cialis 5mg price prescript
<a href="http://cialiskntrc.com/#">buy cheap cialis online</a>

47 Impaity Impaity | E-mail | Web | 29. srpna 2018 v 23:53 | Reagovat

alcohol cialis generic
<a href=http://cialisgenwrx.com/#>cheap cialis</a>
generic cialis online
<a href="http://cialisgenwrx.com/#">generic cialis</a>

48 Inwalm Inwalm | E-mail | Web | 30. srpna 2018 v 21:16 | Reagovat

buy tadalafil india no prescription cialis
<a href=http://cialiskntrc.com/#>cialis online</a>
cheap cialis australia
<a href="http://cialiskntrc.com/#">cheap cialis</a>

49 Beausdax Beausdax | E-mail | Web | 31. srpna 2018 v 0:44 | Reagovat

viagra 4 hours
<a href=http://www.viagragenups.com/#>cheap viagra online</a>
viagra y alcohol es peligroso
<a href="http://viagragenups.com/#">buy viagra online</a>

50 spobehab spobehab | E-mail | Web | 31. srpna 2018 v 3:11 | Reagovat

compare cialis generic viagra
<a href=http://www.cialiskntrc.com/#>cheap cialis</a>
cialis prescription online
<a href="http://cialiskntrc.com/#">cheap cialis online</a>

51 Optodo Optodo | E-mail | Web | 31. srpna 2018 v 4:29 | Reagovat

generic cialis soft online buy
<a href=http://www.cialiskntrc.com/#>buy cheap cialis online</a>
cialis tablets australia
<a href="http://cialiskntrc.com/#">cheap cialis</a>

52 DriEthy DriEthy | E-mail | Web | 31. srpna 2018 v 7:25 | Reagovat

viagra cost per pill
<a href=http://www.viagragenups.com/#>viagra cheap</a>
viagra 200mg dose
<a href="http://viagragenups.com/#">viagra online</a>

53 Unlange Unlange | E-mail | Web | 31. srpna 2018 v 10:23 | Reagovat

how long does viagra take to kick in
http://viagragenups.com/#

54 forpblep forpblep | E-mail | Web | 31. srpna 2018 v 12:35 | Reagovat

viagra long term use
http://viagragenups.com/#

55 Alomia Alomia | E-mail | Web | 5. září 2018 v 2:25 | Reagovat

money now loans
<a href=http://paydaynle.com/#>cash advance loans</a>
fast cash loans bad credit
<a href="http://paydaynle.com/#">cash advance loans</a>

56 juitly juitly | E-mail | Web | 5. září 2018 v 4:20 | Reagovat

array cialis pills
<a href=http://www.cialiscnrx.com/#>buy cheap cialis coupon</a>
viagra same day cialis generic
<a href="http://cialiscnrx.com/#">buy cheap cialis coupon</a>

57 Fraunc Fraunc | E-mail | Web | 19. září 2018 v 20:09 | Reagovat

cialis discount generic
<a href=http://bchcialisrx.com/#>cheap cialis online</a>
online order cialis overnight delivery
<a href="http://bchcialisrx.com/#">cialis online</a>

58 fuefild fuefild | E-mail | Web | 22. září 2018 v 1:55 | Reagovat

easy cash advance
<a href=http://paydaysonlinemoney.com/#>cash advance</a>
micro lending
<a href="http://paydaysonlinemoney.com/#">payday loans</a>

59 Fraunc Fraunc | E-mail | Web | 26. září 2018 v 4:32 | Reagovat

buy generic cialis without prescription
<a href=http://cialisrxgn.com/#>cheap cialis</a>
cialis generic review cialis
<a href="http://cialisrxgn.com/#">cheap cialis</a>

60 TuhFuemi TuhFuemi | E-mail | Web | 28. září 2018 v 0:50 | Reagovat

payday loans bad credit no fees
<a href=http://loansonlinemoney.com/#>money loans online</a>
need a loan fast with bad credit
<a href="http://loansonlinemoney.com/#">personal loans online</a>

61 Estuak Estuak | E-mail | Web | 3. října 2018 v 2:34 | Reagovat

<a href=http://boarren.com/>boarren.com</a>

62 Edgetry Edgetry | E-mail | Web | 5. října 2018 v 18:34 | Reagovat

<a href=http://cialislfrx.com/>cialislfrx.com</a>

63 KarBeero KarBeero | E-mail | Web | 6. října 2018 v 1:51 | Reagovat

<a href=http://vilangranrx.com/>vilangranrx.com</a>

64 Gubseale Gubseale | E-mail | Web | Úterý v 2:50 | Reagovat

loans las vegas
<a href=http://x1cashadvanceonlines.com/#>cash advance loans online</a>
ez payday loan locations
<a href="http://x1cashadvanceonlines.com/#">cash advance america</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama