Parasomnik

30. srpna 2015 v 11:43 | Anůše |  Píšu
Cesta se mi postupně zužovala. Jako kdyby měl najednou celý tenhle svět zaniknout. Všechno jako by se mělo smrštit do jedné malinkaté dírky. Byl to hrozně zajímavý pocit, protože moje noční můra mi mizela před očima. Tenhle svět, který jsem tolik nenáviděl. Všechny ty barvy, zvuky, pohyby, pocity…
Dostal jsem se sem, už když mi bylo třináct let. Každý má předurčený nějaký osud. Z někoho se stane člověk úspěšný, no a samozřejmě i neúspěšný. Stejně jako má někdo rád kávu s kofeinem či bez kofeinu. Každý je na tomhle světe jiný, nikdo není žádná kopie, včetně mě. A někdo tohle prostě schytat musel, není sice hezký, že zrovna já, ale tak co, někdo je zase bezdomovec.
V časném věku jsem tím byl dost šokován, byl jsem zmatený a můj život nebyl úplně na dobré úrovni, nebyl to nic hezkého. Protože být uzavřený na jakési planetě - a bůh ví, jestli je to vůbec planeta, či krabice, nebo prostě nic, něco ve vesmíru, já opravdu nevím. Každopádně budu tomu říkat planeta, abyste si to alespoň trochu dokázali představit.
No a té planetě neexistujou barvy, tak jak je znáte vy. Žádná růžová, modrá ani zelená. Jen černá a bílá. Trochu jako když se koukáte na starý černobílý film, ale zároveň úplně jinak. Ani byste nevěřili jak už jenom to, že tu neexistujou barvy, může být depresivní. Fakticky. Nikdy jsem na barevný věci moc nebyl, ale být ve světe bez barev, to je prostě moc.
Nemám rád místí lidi. Jsou divný. Nedá se s nimi mluvit, ani nevím, jestli to uměj, nedají se zastavit nic, prostě jdou a jako by pro ostatní nebyly. Jsou divní, hubení, vysocí, vlastně jen složení z několika čárek. Nevím, na čem jedou, ale nikde jsem nikdy neviděl žádný zdroj. Třeba tady existuje nějaké perpetum mobile, nebo jsou napájeni energií z vesmíru, co já vím. Neříkám, že bych se to rád nedozvěděl, ale mám smůlu, už je celkem pozdě.
Baráky nemají, a pokud se vůbec někdy zastaví, tak asi zalezou do spirály, do kostky nebo do jiného předmětu, který zrovna poletuje kolem.
Možná si zatím říkáte, že je to celkem zajímavý, možná i trochu jako když si dáte LSD, nebo podobnou halucinogenní drogu, ale věřte mi, že já mám vždycky chuť se zabít. Ty zvuky, který tam jsou, jsou fakt nechutně děsivý. Nevím jak to popsat to asi ani nejde. Jediný co můžu říct, že to nic nepřipomíná, fakticky nic a navíc neslyšíte klasické zvuky, které znáte, jako třeba šumění větru, skřípání zuby, nebo praskání větviček. Jsou to úplně jiné zvuky, které se nedají vůbec s ničím srovnat srovnat. Teď mě tak napadá, jestli ty lidi nejedu na ty zvuky, protože proč jinak by tam byly?
Vždycky mám pocit, že se zblázním, že to nezvládnu, že prostě mě to úplně rozseká, že mi prostě totálně přeskočí a umřu z toho, ale zatím se to ještě nestalo. Vždycky jsem se dostal zpátky, vždycky když jsem to nečekal prostě jen tak, jsem byla zase doma. Já nevím, jestli mi věříte, ale doufám, že jo. Každopádně ještě jsem o tom nikdy nikomu neřekl, to až teď, kdy už cítím, že se tentokrát zpátky vrátit nedokážu. Šílím. Nejraději bych se zabil, proskočil oknem, které tady není, podřezal si žíly, nožem který tady není, nebo si ustřelil hlavu, zbraní, která tady také není. Nejde nic udělat. Můžu jen čekat, až mě to všechno pohltí, protože vidím tu malou dírku, která jako by všechno do sebe vcucávala. Ty zvuky se zesilují, je to horší a horší, nechutnější a nechutnější, všechno je divnější a divnější, už nevím co dál.
Chtěl jsem vám to na závěr ještě popsat, i když nevím, jestli si něco tak strašného vůbec dokážete představit. Cítím slabost, vím, že dneska už to nezvládnu. Já si to nevybral, nevím, proč tu jsem, vlastně ani nevím kde, vím, jen že už chci, aby byl konec. Tak rád, bych ještě naposledy někoho obejmul, nebo si uvařil nějaké dobré jídlo, zašel do kina, nebo cokoliv co vy můžete udělat každý den. Jenže já nemůžu. Jsem uvězněn a ani jsem nebyl schopen zjistit, kam jsem se to dostal…
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 The Valerine The Valerine | Web | 2. ledna 2016 v 22:16 | Reagovat

:) Moc pěkný článek už se teším na další. Tvůj blog mě moc zaujal :) Moc pěkný design, milá autorka a prostředí :) Určitě se mrkni na můj blog a staň třeba pravidelnou čtenářkou!;)
http://thevalerine.blogspot.cz

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama