Tlustá paní, příšerka a Jiná země

23. března 2014 v 19:36 | Anůše |  První povídky
Tak tenhle nápad jsem dneska viděla u jedné blogerky. Nápad dát na blog staré povídky z dětství! Zalíbilo se mi to a rozhodla jsem se, že si na to rovnou vytvořím rubriku, jelikož věřím tomu, že těch povídek najdu více. Málem jsem z toho umřela když jsem si to četla :D Nemám tušení kolik mi mohlo být, ale vím že patlat nějaké příběhy dohromady, to jsem snad dělala od té doby, co jsem se naučila psát. Tohle není asi až tak staré, ale i tak to bude už dost let! Nikdy jsem tyhle povídky nikomu nedala přečíst, až teď to zveřejňuji na svém blogu :D Doufám, že se u toho také trochu nasmějete, mé trapnosti a dětské fanztazii z dětství! Také doufám, že co nejdřívě zase někde na půdě, najdu ve starých sešitech nějakou další povídku.
Všechno jsem to psala ručně a tak jsem to musela přepsat. Ale opsala jsem to přesně tak jak to bylo na papíře. Vyjímka jsou tedy nějaká íčka a čárky, které jsem opravila, ale pořád jsem stejný tele na češtinu takže tam i tak určitě bude spousta chyb :D
A teď už se můžete pokochat mým příběhem :)) :D

........

Tlustá paní, příšerka a Jiná země


Všechno se to odehrálo v nějakých těch našich dobách, kdy už tu pomalu začali přistávat ufoni. Ano takové ty roztomilé stvoření odněkud z Marsu.

Ale tu se k nám jednou zatoulala nějaká příšerně smradlavá a chlupatá příšerka. A to nebyla jako že chlupatá, no ona prostě byla taková kulatá, měla jenom nohy, ale i možná ruce, ale ty schovávala po chlupama.

Všichni se jí chtěli sice zbavit, ale jedna milá tlustá paní si jí vzala k sobě. Ta paní se jmenovala Růža, ale všichni jí říkali, že je prostě paní Tlustá. Růže to ani nevadilo, měla totiž všechny ráda, stejně jako všichni jí. Růža se o příšerku dobře starala a chovala se k ní jako k vlastnímu dítěti.

Ale jednoho dne Růža i s příšerkou zmizela. Všichni se o ní moc báli a protože ji měli rádi začali jí hledat. "Za to může určitě ta příšerka!" Překřikovali všichni mezi sebou. Ale příšerka za to nemohla, právě že naopak Růže se to líbilo.

Příšerka totiž začala nějak divně štěkat a Růža jí začala rozumět i když to byl vážně prapodivný zvuk co vydávala. A najednou se příšerka i s Růžou vznesla a odletěla s ní pryč. A docela to i vypadalo jako ten únos. Příšerka letěla a vedla Růžu za ruku. A v tom vletěli do kanálu. Růža se tam sice asi dvacetkrát sekla, jak byla tlustá, ale přežily to ve zdravém.

Na konci kanálu najednou vyletěly a slétly přímo z útesu do vody. Růže zpanikařila s vykřikla: "Kde to proboha jsem, vždyť jsme letěly kanálem a najednou se tu objeví útes, jezero a les a …" Růža přestala mluvit a zůstala s otevřenou pusou. Žbluňk, najednou jí z pusy vyskočila ryba, kterou asi spolkla když spadla do vody. Byla to bronzová ryba, ale Růža si jí ani nevšímala a koukala s otevřenou pusou dál.

Asi po hodině řekla: "Kde to jsem? Je to tu tak krásné a jiné." Byla úplně v jiném světě. V tom na ni příšerka promluvila: "Už nejsi doma." Příšerka už mluvila normálně lidsky, ne jaksi ''psisky'' Zázrak. "Jsi v jiném světě, jsme teďka někde v jádru Země. Mělo by taky být sice jádro, láva a železo, ale jak vidíš není." Růža málem zešílela, když to uslyšela, ale protože byla docela pohodová tak se po chvíli uklidnila.

"Protože jsi mě jako jediná vzala mezi sebe a nechtěla mě zabít, zavedla jsem tě sem, to máš jako odměnu. Tady můžeš být dlouho jak chceš a jsi tu kdykoliv zase vítaná. A tady máš ještě jeden dárek, ten je speciálně pro tebe."

"Já ti tak děkuju, co víc mi můžeš prosimtě ještě dát, vždyť si to ani zas tak moc nezasloužím." Odpověděla Růža. Ale přeci si jen ještě na něco vzpoměla, co by si ještě přála a dala. A taky se jí to splnilo.

Příšerka odhrnula veliký mrak a za ním stál veliký kbelík plný jejího přání. Ano, byl to plný kbelík měkkých ovocných bonbónů.Ty měla Růža opravdu, ale opravdu nejraději. Hned se k němu rozeběhla a skočila do něj, div se nepřevrhl, ale byl tak veliký a težký, že se to naštěstí nestalo.

Růže byla v tu chvíli snad nejšťastnější člověk pod sluncem. S plnou pusou na příšerku něco mluvila, ale příšerka jenom odpovídala věty typu: Není zač já vím, že je zbožňuješ. Vůbec totiž Růže nerozuměla.

Růža v této krásné, tajemné, kouzelné zemi pobyla asi ještě měsíc a pak si řekla, že by se chtěla podívat, nachvíli zase domů na Zem za rodinou a přáteli.

Příšerka ji tam tedy přenesla a řekla jí ať nezapomene na to, že je tady zase kdykoliv vítána. Usmála se na ní a zmizela.

Růža vylezla z kanálu a spatřila něco vážně hrozného. Vylezla právě u jejího domu a uviděla, že dům je zbořený. Všichni lidé si mezi sebou nadávali, kradli a byli na sebe hodně zlý.

"Všechno se změnilo." Postěžovala si Růža. "Vždyť byli lidé tak hodní. A po měsíci jak se změnili.." V tom přistále Růže vajíčko na hlavě. A zachvíli hnedka další! A zrovna to po ní hodili její dobří sousedé. "Všichni jste jeden velký zločin." Zakřičela a zalezla zpátky do kanálu.

V kanálu přespala a druhý den, který by horší ještě než předešlý si vzpoměla na příšerku a na tu kouzelnou zemi.

"Příšerko, já bych chtěla zase zpátky k vám!" A jak to dořekla, odletěla kanálem a byla v ''Jiné Zemi'', přímo u příšerky.

"Já jsem tak šťastná, že jsem zase tady." Řekla a rozeběhla se,aby se mohla s každý zase co nejrychleji přivítat. 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 necroparanoia necroparanoia | E-mail | Web | 23. března 2014 v 19:44 | Reagovat

To je hustý :D :D

2 krabiceplnapribehu krabiceplnapribehu | Web | 23. března 2014 v 20:06 | Reagovat

:DDD Brutul!

3 Anůše Anůše | 23. března 2014 v 21:17 | Reagovat

Díky :D:D jsem ráda, že vás to pobavilo :):D

4 Calla Calla | Web | 25. března 2014 v 20:07 | Reagovat

Ahoj. Jen ti chci oznámit, že mám novy blog: http://promise-hope.blog.cz

Vysvětlení na starém blogu.

PS: Kapitolu ti ještě okomenutuji zvlášť. Jen toho teď mám moc. :/

5 Anůše Anůše | Web | 25. března 2014 v 20:53 | Reagovat

[4]: četla jsem to, musí to být pakárna! a v pohodě, hlavně ať si teďka dáš zase blog do pořádku :) určitě s tím máš dost práce..

6 Calla Calla | Web | 26. března 2014 v 18:22 | Reagovat

Tohle mi nedělej! Tohle mi vážně nedělej! :DDDDDDDDD Já tady umírám smíchy! :D  Růža se tam sice asi dvacetkrát sekla, jak byla tlustá,  Tahle věta mě totálně rozsekala. :D

7 Anůše Anůše | Web | 31. března 2014 v 19:12 | Reagovat

[6]: ani nevíš jak jsem ráda, že tě to pobavilo :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama